free html website templates

Baltie Suņi

Samojedi

Kādi samojedi ir pēc rakstura? Cik aktīvi? Kā saprotas
ar bērniem, citiem suņiem un dzīvniekiem? Vai viņiem
vasarā ir karsti? Cik bieži viņus jāmazgā?
Vai tā ir taisnība, ka suņiem nepiemīt suņu smaka?

Samojeds jeb samojedu suns (angl. Samoyed, Sammyed dog, Bjelkier, vāc. Samojed; kr. Самоед, Самоедская собака) – viena no senākajām un interesantākajām mūsdienās sastopamajām suņu šķirnēm. Nosaukums cēlies no līdz XX gs. krievu valodā lietota kopēja apzīmējuma Sibīrijas ziemeļrietumos un Austrumeiropas ziemeļos aiz polārā loka dzīvojošajām nomadu tautām - ņenciem, enciem, nganasiem, seļkupiem, taigijiem, karagasiem un soijotiem, - somugru valodu grupas Urālu valodu saimes valodās runājošām ciltīm, kuras visas kopā senkrievi dēvēja par samojediem. Samojeds nav laika - nartu vilcējs un medību suns, - kaut to bieži tā dēvē vizuālās līdzības dēļ, bet pēc sava dzīvesveida un rakstura pieskaitāms ganu un sargsuņiem.
Vairāk par Balto Suņu vēsturi lasīt šeit!


Jaunākie notikumi
(arhīvs pieejams šeit):

Mobirise

07.-08.09. Nacionālā izstāde Ventspilī!

Mazajai Coco šī bija lieliska debija mazuļu klasē. Alex pirmo reizi startēja Čempionu klasē.

Mobirise

Mūsu Alex kļuvis par tēti 5 maziem ķipariem - 3 puišiem un 2 meitenēm! 

2019. gada 6. septembrī Lietuvas audzētavā Mažoji Loke piedzima 5 brīnišķīgi mazuļi - 2 meitenes un 3 puikas.


Samojedu suns:

Mobirise

Pēc visa spriežot, samojedi kā šķirne izveidojusies jau ļoti sen - pirms kādiem 3000 gadiem dabiskās atlases ceļā, dzīvojot kopā ar minētajām ziemeļu tautām, un līdz ar tām lēnas migrācijas ceļā kopš XI gs. p.m.ē. ieņemot teritorijas Ziemeļu ledus okeāna piekrastē. Rakstītos avotos pirmo reizi pieminēti m.ē. XIV gs. sākumā, taču mēs nezinām, kas saprotams, vai tā laika ziemeļu suņi bija identiski mūsdienu samojediem.

No kurienes šīs tautas un suņi nāk, nav zināms. Ir manīti spriedumi, ka samojedu senči varētu būt baltie polārvilki (Canis lupus arctos), kurus aborigēniem izdevies domesticēt. Citi spriež, ka šķirnes aizsākums meklējams starp pirmajiem suņiem, kas sākuši pavadīt cilvēkus Eirāzijā akmens laikmetā.

Vairāk par Balto Suņu vēsturi lasīt šeit!

Skarbie ziemeļu apstākļi, kas nav mainījušies gadu tūkstošus, ļāvuši te dzīvojošajām dzīvnieku sugām, tai skaitā arī suņiem, saglabāties praktiski nemainīgiem. Kas raksturīgi, minētās tautas ir nomadi ziemeļbriežu gani - medības nav bijušas tik nozīmīgas kā, piemēram, Ziemeļsibīrijā, - līdz ar to samojedā nostiprinājušās sarg- un ganu suņu pamatīpašības: izturība, pieticība, mierīgs raksturs, "ģimeniskums", kas to padara par ideālu kompanjonu un ģimenes locekli. Atšķirībā no Kanādas laikām, samojedi netika jūgti ragavās (t.s. nartās) - priekš tam bija ziemeļbrieži, - bet to "specializācija" bija ziemeļbriežu ganāmpulku uzraudzīšana un pārdzīšana uz jaunām ganībām, naktīs apsargājot ganāmpulkus un saimnieku mītnes. Suņi bija nomadu izdzīvošanas garants, līdz ar to netika uztverti kā mājdzīvnieki, bet drīzāk gan kā "kompanjoni" vai "jaunākie ģimenes locekļi", līdz ar to naktis pavadīja nevis kaut kur barā zem klajas debess, bet kopā ar cilvēkiem to mājoklī. Tas veidoja suņu raksturu: mierīgu, stabilu, pašpārliecinātu un drosmīgu (jo pa laikam vajadzēja plecu pie pleca ar saimniekiem padzīt ganāmpulku apdraudošos vilkus vai pat kādu ieklīdušu polārlāci), taču reizē arī draudzīgu un uzticamu. Šāds suns pavadīja savu saimnieku ikdienas gaitās, sildīja aukstajās naktīs, pat pieskatīja bērnus.

Vairāk par Balto Suņu vēsturi lasīt šeit!

Ko saka suņu saimnieki

“Sammiji ir vienmēr pozitīvi noskaņoti, sirsnīgi un dzīvespriecīgi suņi. Ļoti labi cilvēku kompanjoni, jo ir dikti sabiedriski un draudzīgi.”

"Savos lēmumos patstāvīgs un reizēm neatkarīgs. Ja būs kas interesants, pieversīsies tam, bet, ar labu apmācību var panākt samojeda un saimnieka savstarpēju sapratni"

“Šie baltie suņi ir tik ģimeniski mīļi un silti savā dvēselē. Neviens nepaliek vienaldzīgs esot tiem blakus”

Mobirise

Mūsu suņi:

Mobirise

NOX-POLI DAEDALIAN DAN
(Alex)

LV-LT-EE-BALT JCH
LV-LT-EE-BALT CH

Mobirise

KENVENTAKI NEVER LOST FAITH (Mika)

LV JCH
LV-LT-RUS CH

Mobirise

ANAMIKA BALTIE SUNI (Coco)

Mobirise

Franko un Vella

Kanisterapijas suņi 

Sazinies ar mums

Ja ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinies ar mums!

Mēs atrodamies
Ikšķiles novadā

Par mums

Kontakti

info@baltiesuni.lv
Tālruņa numurs: +371  2 6245437